Povrchové úpravy dioptrických skiel, športové okuliare, športové dioptrické okuliare

MojOptik.sk

Povrchové úpravy dioptrických skiel
Povrchové úpravy dioptrických skiel

Dioptrické sklá používané do športových dioptrických okuliarov Centrostyle sú z polykarbonátu. Nejedná sa teda o "klasické" minerálne sklo, ktoré je už v súčasnosti v podstate prekonaným materiálom a ani pro účely športu sa nehodí.

Základná a najlacnejšia varianta polykarbonátových dioptrikcých skiel je "tvrdené plastové sklo". Okuliarové sklá sú v tomto prípade relatívne citlivá na poškriabanie, zahmlievanie a špinenie. Poškrábané sklo, hoci sa jedná o malinké škrabance, zhoršuje kvalitu videnia, oko sa viac namáha. Avšak napríklad u "náhradných okuliarov", ktoré menej používate, je to prijateľné riešenie - nízka cena, nízky výkon. U športových okuliarí toto sklo doporučíme v prípadě, že Vaša dioptria sa často mení.

Tvrdené plastové sklo s vrstvou proti poškriabaniu je už vhodnejšiou variantou pre bežne používané okuliare. Predovšetkým na šošovky športových a na slnečných okuliarov sú kladené zvýšené nároky súvisiace s ich používaním. Túto variantu odporúča MojOptik.sk ako minimálny štandard, aby ste boli so svojimi okuliarmi spokojní a aby Vám komfort videnia vydržal dostatočne dlho.

Tvrdené plastové sklo s vrstvou proti poškriabaniu as antireflexnou vrstvou ponúka jednak vyššiu odolnosť proti poškriabaniu, ale aj zvýšený komfort videnia vďaka antireflexnej vrstve. Antireflexná vrstva znižuje množstvo odleskov, ktoré vznikajú pri prechode svetelného lúča okuliarovú šošovkou. K oku sa dostane menej rušivých vnemov. Antireflexnú vrstvu odporúčame v prípade športových okuliarov a okuliarov používaných pri riadení auta, ale aj v bežnom živote Vám antireflexná vrstva urobí výbornú službu, pretože sklá sú menej náchylná na nečistoty.

U niektorých typov skiel ponúkame variantu tvrdených plastových skiel s vrstvou proti poškriabaniu, s antireflexnou vrstvou a s hydrofóbnou vrstvou, ktorá odpudzuje vodu. Táto povrchová úprava je vhodná predovšetkým pre športové okuliare na vonkajšie použitie. Tento typ kombinovanej povrchovej úpravy poskytuje vysoký komfort nosenia okuliarov pri všemožných príležitostiach.